Știri - Achiziții, Licitații, Anunțuri de Intenție

Pagina 1 din 41234Știri mai vechi »
11mai.2018

INCHIRIEREA UNOR SPATII COMERCIALE

ANUNT
PRIVIND ORGANIZARE LICITATIE PUBLICA PENTRU INCHIRIEREA UNOR SPATII COMERCIALE AFLATE IN ADMINISTRAREA
COMPLEXULUI MUZEAL DE STIINTE ALE NATURII

Complexul Muzeal de Stiinte ale Naturii din Constanta organizeaza licitatie publica pentru inchirierea unor spatii cu destinatie comerciala, dupa cum urmeaza:
Nr.
Crt.
Adresa spatiuSuprafata
(mp)
Tarif euro/luna
de pornire licitatie
1.Bld. Mamaia, nr. 255, 12315,60
2.Bld. Mamaia, nr. 255,13,33350,31
3.Bld. Mamaia, nr. 255,9,5237,83
4.Bld. Mamaia, nr. 255,12226,80
5.Bld. Mamaia, nr. 255,12226,80
6.Bld. Mamaia, nr. 255,14,82280,10
7.Bld. Mamaia, nr. 255,30,6578,34
8.Bld. Mamaia, nr. 255,12,15229,63
9.Bld. Mamaia, nr. 255,7,84206,03


Data limita pentru depunerea dosarelor la sediul CMSN din Constanta, bld. Mamaia, nr. 255, 25.05.2018, ora 15:00
Documentatia: Caietul de sarcini si contractul cadru privind inchirierea prin licitatie publica a spatiilor, cu adresa/solicitare scrisa, se pot ridica de la sediul CMSN – Secretariat, cladirea Planetariu, bld Mamaia, nr. 255.
Relatii suplimentare se pot obtine la sediul Complexului Muzeal de Stiinte ale Naturii Constanta, Secretariat, cladirea Planetariu, bld. Mamaia, nr. 255. Sau la tel: 0241 481 230.

vineri, 11 mai 2018


24apr.2018

servicii specializate de asistenţă tehnică şi revizie (mentenanţă trimestrială) pentru platforma ridicătoare pentru persoane cu dizabilități tip HIRO

COMPLEXUL MUZEAL DE STIINTE ALE NATURII CONSTANTA cu sediul in b-dul Mamaia, nr. 255, testeaza piata in vederea atribuirii unui contract de servicii specializate de asistenţă tehnică şi revizie (mentenanţă trimestrială) pentru platforma ridicătoare pentru persoane cu dizabilități tip HIRO existentă astfel încât acesta să funcţioneze la parametrii optimi, în condiţii sigure, conform art 25 din PT ISCIR RI/2010.

Cei interesati vor depune oferta de pret pentru servicii specializate, structurate sub forma pret servicii/luna, precum si un document care sa atesteste profilul de activitate in domeniu al ofertantului, la sediul C.M.S.N. Constanta, pana la data 27.04.2018.

Relatii suplimentare la sediul C.M.S.N. sau tel. 0241/481230.

marţi, 24 aprilie 2018


24apr.2018

Cod CPV 79417000-0 Servicii de consultanţă în domeniul securităţii

COMPLEXUL MUZEAL DE STIINTE ALE NATURII CONSTANTA cu sediul in b-dul Mamaia, nr. 255, testeaza piata in vederea atribuirii unui contract de servicii specializate in domeniul securitatii si sanatatii in munca si in domeniul apararii impotriva incendiilor (Cod CPV 79417000-0 Servicii de consultanţă în domeniul securităţii)
Este necesar incheierea unui contract cu un serviciu extern specializat si atestat, pentru respectarea cerintelor legale din domeniul securitatii si sanatatii in munca si in domeniul apararii impotriva incendiilor.
Necesitatea achizitiei are la baza prevederile legale:
-art.6 din Legea nr.319/2006 a securitatii si sanatatii in munca cu modificarile si completarile ulterioare;
-art.8-9 din Legea 319/2006 a securitatii si sanatatii in munca cu modificarile si completarile ulterioare;
-art.14-15 din HG nr.1425/2006 cu modificarile si completarile ulterioare pentru aplicarea Legii nr.319/2006 a securitatii si sanatatii in munca
-art.19 din Legea nr.307 / 2006 cu modificarile si completarile ulterioare;
-art.6, al.2 si art.8 din OMAI nr.163/2007 pentru aprobarea Normelor generale de aparare impotriva incendiilor
-art.8, al.1 si art.51 din OMAI nr.712/2005 modificat si completat cu OMAI nr,786/2005 pentru aprobarea Dispozitiilor generale privind instruirea salariatilor din domeniul situatiilor de urgenta
-art.10, al.c din Legea nr.481/2004, republicata in 2008 privind protectia civila
Cei interesati vor depune oferta de pret pentru servicii specializate, structurate sub forma pret servicii/luna, precum si un document care sa atesteste profilul de activitate in domeniu al ofertantului, la sediul C.M.S.N. Constanta, pana la data 27.04.2018.
Relatii suplimentare la sediul C.M.S.N. sau tel. 0241/481230.

marţi, 24 aprilie 2018


24apr.2018

Cod CPV 90911000-6 Servicii de curăţare a locuinţelor, a construcţiilor şi a ferestrelor

COMPLEXUL MUZEAL DE STIINTE ALE NATURII CONSTANTA cu sediul in b-dul Mamaia, nr. 255, testeaza piata in vederea atribuirii unui contract de servicii specializate de curatenie profesionala spalare/tratare paviment si ferestre cu alpinisti utilitari (Cod CPV 90911000-6 Servicii de curăţare a locuinţelor, a construcţiilor şi a ferestrelor)
Principalele operatiuni necesare efectuarii serviciilor de curatenie profesionala spalare/tratare paviment si alpinism utilitar implica urmatoarele:
- servicii de spalare geamuri la sol/curatare plafon sticla cu alpinisti si montat plasa cu alpinisti utilitari;
- stergerea geamurilor interior/exterior la sol 345 mp;
- spalare geamuri superioare cu alpinisti;
- montat plasa cu alpinisti;
- spalare plafon sticla cu alpinisti;
- curatare/spalare pereti placati cu faianta;
- curatare scaune- gradene 1300 buc;
- decapare/spalare automatizata/ tratare pardoseala;
- curatare si dezinfectare bai si obiecte sanitare;
- curatare balustrade si a tuturor suprafetelor din interiorul spatiului.
Se vor realiza 3 operatiuni de curatare a constructiei si a ferestrelor in luna mai, august si septembrie
Cei interesati vor depune oferta de pret pentru servicii specializate, structurate sub forma pret total pentru contractul ce urmeaza a fi atribuit insotit de un centralizator, precum si un document care sa atesteste profilul de activitate in domeniu al ofertantului, la sediul C.M.S.N. Constanta, pana la data 27.04.2018.
Relatii suplimentare la sediul C.M.S.N. sau tel. 0241/481230.

marţi, 24 aprilie 2018


24apr.2018

Cod CPV 77313000-7 servicii de intretinere a parcurilor

COMPLEXUL MUZEAL DE STIINTE ALE NATURII CONSTANTA cu sediul in b-dul Mamaia, nr. 255, testeaza piata in vederea atribuirii unui contract de servicii specializate de intretinere a spatiilor verzi (Cod CPV 77313000-7 servicii de intretinere a parcurilor).
Pentru aceste servicii specializate, prestatorul va asigura si dotarile necesare prestarii serviciului in conditii optime. Servicii specializate de intretinere a spatiilor verzi cuprind urmatoarele :
- igienizari zona spatiu verde-parc dendrologic ce are o suprafata aproximativ de 59000 mp
- tuns gard viu, pentru o suprafata de 145 mL - lucrare trebuie efectuata de doua ori pe an;
- taiat drajoni - 21 bucati - lucrarea se executa asupra speciilor de tei, cenuser si otetar ;
- erbicidat – 0.4 ha – pentru suprafetele ocupate cu trandafiri, locuri de joaca si zone din caile circulabile- de doua ori pe an.
- toaletare de coronament - 40 plante;
- taiat arbori - 21 buc - se vor taia arborii afectati de omizi. Arborii care trebuie extrasi s-au inventariat si insemnat cu vopsea rosie;
- amenajare si întreținere zona flori sezon – suprafata 150 mp – amenajare prin plantare si amenajare zona cu pietre decor (include intretirenerea zonei si include plantari flori - 2 jardiniere in trepte)
- plantari gazon – 0.2 ha.
Prestarea servicilor se efectueaza conform calendarului speciilor.
Cei interesati vor depune oferta de pret pentru servicii specializate de intretinere a spatiilor verzi, structurate sub forma pret total pentru contractul ce urmeaza a fi atribuit insotit de un centralizator in care se vor detalia preturile pentru toate operatiunile sus-mentionate si vor nominaliza in cadrul ofertei specialistul care va coordona activitatea specifica domeniului horticol, precum si un document care sa atesteste profilul de activitate in domeniu al ofertantului, la sediul C.M.S.N. Constanta, pana la data 27.04.2018.
Relatii suplimentare la sediul C.M.S.N. sau tel. 0241/481230.

marţi, 24 aprilie 2018


24apr.2018

Cod CPV 77310000-6 Amenajare şi întreţinere de spaţii verzi

COMPLEXUL MUZEAL DE STIINTE ALE NATURII CONSTANTA cu sediul in b-dul Mamaia, nr. 255, testeaza piata in vederea atribuirii unui contract de servicii specializate de amenajare si intretinere spatii verzi (Cod CPV 77310000-6 Amenajare şi întreţinere de spaţii verzi).
Pentru aceste servicii specializate, prestatorul va asigura si dotarile necesare prestarii serviciului in conditii optime. Intretinerea si amenajarea acesteia prin efectuarea de operatiuni de cosire gazon, adunat, incarcat, transport resturi vegetale.
Serviciile implica in principal urmatoarele:
- degajarea terenului prin strangerea cu mana, sapa si grebla, in gramezi, a diferitelor materiale existente la suprafata sau putin ingropate;
- cosirea automata si manuala a gazonului;
- strans, incarcat si transportat resturi vegetale.
Se vor realiza 7 operatiuni de cosire, in concordanta cu calendarul de crestere al speciei vegetale
Cei interesati vor depune oferta de pret pentru servicii specializate de amenajare si intretinere spatii verzi, structurate sub forma pret servicii/mp, precum si un document care sa atesteste profilul de activitate in domeniu al ofertantului, la sediul C.M.S.N. Constanta, pana la data 27.04.2018.
Relatii suplimentare la sediul C.M.S.N. sau tel. 0241/481230.

marţi, 24 aprilie 2018


Pagina 1 din 41234Știri mai vechi »